• Mikołajki:)

• 6 grudnia uczniowie naszej szkoły postanowili przyjść do szkoły w czapkach Mikołaja:) W związku z tym korytarze wypełnione były mnóstwem małych Mikołajów:) Inicjatywa bardzo ciekawa. Prawdziwy Święty Mikołaj bardzo się ucieszył z tego powodu i dał wyraz swojej radości odwiedzając z upominkami każdą klasę:)

• Mikołajkowy wyjazd na Tropikalną Wyspę

• 4 grudnia uczniowie klas IV, VA i VB brali udział w wycieczce na Tropikalną Wyspę. Szereg atrakcji spotkanych w tym obiekcie (m.in. największy las deszczowy w Europie, ogrody z orchideami, tropikalne wioski, niezwykły klimat sprzyjający kąpielom w przeróżnych basenach) spowodował, ze nasi uczniowie czuli się jak na prawdziwej tropikalnej wyspie.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Kolorowo zawsze zdrowo"

• W miesiącu listopadzie odbył się konkurs plastyczny "Kolorowo zawsze zdrowo" upowszechniający wiedzę dzieci na temat zasad zdrowego odżywiania. Wszystkie prace były wykonane w sposób pomysłowy i twórczy. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po długich naradach wyłoniono laureatów.

Wyniki konkursu:

Kategoria klasy 0-III

1. Alan Szłapa kl. Ia

2. Marianna Boruta kl. "0"

3. Pola Kosiłowicz kl. IIa

Kategoria klasy IV-VIII

1. Nikola Wojewoda kl.VIIa

2. Alicja Barszczewska kl.VIIa

3. Marika Kurpios kl.VIb

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Joanna Cieplucha  Anna Sala

• Podsumowanie Tygodnia Tolerancji

• W ostatnich dniach społeczność naszej szkoły świętowała Tydzień Tolerancji. Większość starała się przychodzić do szkoły ubrana w różowy kolor symbolizujący tolerancję. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali każdemu różowe kokardki, które można było przypiąć na znak poparcia dla akceptacji odmienności. W poniedziałek odbyło się przedstawienie dla starszych uczniów, w którym klasa siódma pokazała szkole jakie konsekwencje niesie ze sobą brak tolerancji. Siódmoklasiści dali pretekst do zastanowienia się nad koniecznością uznania dla inności poprzez odwołanie do niechlubnych wydarzeń historycznych oraz wcielenie się w rolę znanych postaci skrzywdzonych przez ludzi, którzy w przeszłości zaprzepaścili ideę tolerancji. Apel zakończył się optymistycznym akcentem, będącym już tradycją naszej szkoły, a mianowiście wykonaniem "Tańca Czekolady" przez wszystkich uczniów i nauczycieli:)

W korytarzu szkoły zawisło wielkie serce z przyklejonymi do niego papierowymi dłońmi wszystkich uczniów, które symbolizowało naszą różnorodność.

W środę Samorząd Uczniowski rozdawał kartki z zadaniami do wykonania przez uczniów. Z pozoru były one łatwe, jednak w rzeczywistości nie zawsze szybko i bezproblemowo wykonywane. Czasami wiele wysiłku wymaga powiedzenie komuś czegoś miłego. Mamy nadzieję, że po "Tygodniu Tolerancji" uczniowie naszej szkoły nie będą już mieli z tym problemu:)

W czwartek odbył się apel i przedstawienie dotyczące tolerancji dla klas młodszych. Zostały wówczas wręczone nagrody dla uczniów klas I - III w konkursie plastycznym pn "Tolerancji niszczy bariery, łączy ludzi". Pierwsze miejsce zajęła Natalia Usielska z klasy IB, drugie - Aleksandra Skrzypczak z klasy IB, trzecie - Nina Olszewska z klasy IB, natomiast wyróżnienia otrzymali: Alan Szłapa z klasy IA oraz Lena Dolata z klasy II. Zwycięzcom gratulujemy serdecznie:)

Przez cały tydzień uczniowie wszystkich klas poruszali z wychowawcami tematykę związaną z tolerancjią, uczyli się tego, czym ona jest, jakie są jej granice, jak postępować, by nie krzywdzić innych. Pomocne w tym okazały się liczne prezentacje multimedialne, plakaty przygotowane przez uczniów, gazetka szkolna ujmująca sedno wartości, jaką jest tolerancja.

Mamy nadzieję, że wszystkie działania podjęte w mijającym tygodniu wpłyną na świadomość naszych uczniów i doprowadzą do zmian w ich zachowaniu:)

Za organizację imprezy dziękujemy pedagogowi szkolnemu pani Joannie Pszczółkowskiej, panią Annie Mic i Izabeli Pawlak, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wychowawcom.