• Zmiana trybu pracy szkoły - nowe regulacje prawne

• Szanowni Państwo

Od dzisiaj wchodzi nowe rozporządzenie, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Głównym kanałem przekaźnikowym jest Cassroom oraz  dziennik elektroniczny Librus

Grażyna Wiśniowska

• Wychowanie fizyczne

•    Czy można nauczać zdalnie W-F ??? oczywiście, że tak. Zainstaluj bezpłatną aplikację Endomondo, Dodaj do znajomych "Szkoła Podstawowa w Kobylance", Przyjmij challenge "Rywalizację" Wychowanie fizyczne i Aktywuj się!!!

Więcej informacji znajdziecie na dzienniku elektronicznym LIBRUS. Pamiętaj - trenuj BEZPIECZNIE!!!

• KOMUNIKAT - wydłużenie rekrutacji

• Z uwagi na okres pandemii wywołanej przez koronawirusa zostaje wydłużony czas rekrutacji do dnia 31 marca 2020 r.

​​​​​​​Pozostaje w mocy prośba o dostarczanie dokumentów drogą elektroniczną.

• Zdalne lekcje

• Na stronie rządowej pojawiły się dodatkowe materiały ułatwiające zdalne nauczanie. Zostały one podzielone na poszczególne klasy i zawierają tematy na każdy dzień i przedmiot.

Codziennie będzie pojawiał się nowy plan lekcji dla danej klasy i nowe materiały zgodne z podstawą programową.

Zachęcamy do korzystania z umieszczanych tam materiałów. Jest to kolejna forma i metoda codziennej nauki z której mogą skorzystać nasi uczniowie.

Zdalne lekcje. TUTAJ

• CKE - szybka powtórka przed egzaminem

•      Drodzy Rodzice i Uczniowie, Centralna Komisja Egzaminacyjna od 16 marca, codziennie, będzie udostępniała arkusze zadań przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Będą to arkusze zbiorcze z trzech przedmiotów egzaminacyjnych - języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Zadania będą udostępniane codziennie o godzinie 9.00. Będzie można je rozwiązywać między godz. 9.00 a 15.00. O godz. 15.00 będzie udostępniany klucz odpowiedzi. Prosimy uczniów o systematyczne zaglądanie na stronę CKE i sumienne wykonywanie zadań, które pozwolą Wam powtórzyć materiał przed egzaminem.  CKE- powtórka przed egzaminem.

• KOMUNIKAT!

• Drodzy uczniowie

W okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkole materiały ćwiczeniowe i zadania do wykonania będą Wam przekazywane m.in. za pomocą dziennika elektronicznego Librus.

Zachęcamy do samodzielnej pracy i czytania lektur.

Prosimy o .ograniczenie do minimum wyjść do miejsc w których są duże skupiska ludzi (np. podróżowanie komunikacją publiczną, zakupy w centrach handlowych).

• Zmiana sposobu rekrutacji

• Szanowni Państwo

W związku z zamknięciem szkoły zmianie ulega sposób rekrutacji. Informację o zamiarze przyjęcia dziecka do szkoły można zgłosić drogą elektroniczną na adres szkoły: sp.kobylanka@wp.pl Podania będzie można złożyć w sekretariacie szkoły po otwarciu placówki.

• ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

• Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie szkół zostaje czasowo ograniczone.

W dniach 12-13 marca 2020 r. szkoła będzie pełnić funkcję opiekuńczą dla dzieci, których rodzice nie będą mogli w tak szybkim czasie zorganozować opieki. Należy jednak o takiej sytuacji poinformować szkołę.

Od dnia 16 do 25 marca szkoła będzie  zamknięta.

Informacja i zalecenia MEN na okres zawieszenia zajęć. TUTAJ

Dodatkowe informacje przekazywane będą za pośrednictwem Dziennika Elektronicznego.

• Rozstrzygnięcie Plebiscytu pt."Trzy wspaniałe"

• W dniach 2-6 marca 2020r. w naszej szkole odbył sie Plebiscyt pod nazwa "Trzy wspaniałe".Chłopcy z klas

0-VIII oddawali w nim głosy na dziewczęta ze szkoły w trzech kategoriach:

1.Miss Elegancji

2.Miss Życzliwości

3.Miss Wiedzy

Plebiscyt mial na celu uświetnić "Dzień Kobiet",który przypada na dzień 8 marca.

10 marca  zostali wyłonieni zwycięzcy:

Klasy 0-III

1.Miss Wiedzy-Lena Kachniarz

2.Miss Życzliwości-Kaja Pabich

3.Miss Elegancji-Zuzanna Osińska

Klasy IV-VIII

1.Miss Wiedzy-Hanna Kuwik

2.Miss Życzliwości-Hanna Przysiecka

3.Miss Elegancji-Zofia Rybarczyk

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy

Joanna Cieplucha,  Anna Sala

• AKTYWNA PRZERWA

• Przypominamy, że w naszej szkole funkcjonuje "Aktywna przerwa". Inicjatywa ma na celu zwiększenie atrakcyjności i bezpieczeństwa przerw. Zależy nam na tym, aby uczniowie efektywnie wykorzystali czas przeznaczony na odpoczynek.

Oto propozycje na ciekawą i bezpieczną przerwę:

1. Gry sportowe na sali gimnastycznej.

2. Zabawy taneczne na sali gimnastycznej.

3. Rozgrywki ping - ponga w holu.

4. Oglądanie bajek w sali 15.

5. Gry planszowe w świetlicy.

6. Zajęcia czytelnicze w bibliotece.

​​​​​​​7. Park ławeczek w stołówce.

Aktywna_przerwa_klasy_I_-_IIII.docx

Regulamin_Aktywna_Przerwa.docx

Aktywna_przerwaPING_PONG.docx

• Konkurs Gminny

• W piątek 28-ego lutego odbył się gminny konkurs o życiu i osiągnięciach Alberta Einsteina. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o słynnych naukowcach jak również podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów przyrodniczych i pogłębianie zainteresowania naukami przyrodniczymi. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w naszej gminie.

Wyniki konkursu:

I miejsce Aleksandra Cierocka z klasy VIII -  SP Kobylanka

II miejsce Karolina Szłapa z klasy VII - SP Kobylanka

III miejsce Hanna Kuwik z klasy VII - SP Kobylanka

Dziękujemy i serdecznie gratulujemy.