• ZDALNE NAUCZANIE DLA KLAS IV-VIII

• Informacja MEN

Szanowni Państwo

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego włączającą cały kraj w tzw. "strefę czerwoną" uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Oddział przedszkolny i klasy I-III  będą funkcjonowały bez zmian.

Plan lekcji  pozostaje bez zmian.

• Zajęcia taneczne

• Z uwagi na zbyt małą ilość chętnych, zajęcia taneczne się nie odbędą się w dniu 21 października 2020 r.

• Klasowe sadzenie drzew

• Z okazji Dnia Drzewa uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w akcji sadzenia nowych roślin na terenie placu zabaw. Każda klasa oddelegowała troje uczniów, którzy musieli wykazać się niemałą siłą fizyczną przy sprawnym użyciu łopaty:) Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki stanęli na wysokości zadania udawadniając, że rozumieją jak wielką korzyścią dla środowiska jest sadzenie nowych drzew. Cieszymy się, że każda klasa bardzo chętnie zaangażowała się w powiększanie szkolnego żywopłotu. Serdecznie dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli naszą akcję finansowo.

PS Niektóre klasy nazwały swoje rośliny. Może pozostałe też spróbują?:)

• ŚLUBUJEMY...

• Uroczystość Ślubowania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. 12 października pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylance. Podczas części artystycznej wykazali się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi, a także zaprezentowali zdobytą wiedzę. Po uroczystej przysiędze Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Kochane Pierwszaki! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce.

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

• Zajęcia tańca.

• Szkoła Tańca „ALFA-ASTRA” Stargard

Zaprasza dziewczynki i chłopców na pełne elegancji zajęcia w Szkole Podstawowej w Kobylance

To mieszanka ćwiczeń ogólnorozwojowych i rytmicznych. Krok po kroku wprowadzimy Twoje dziecko w świat muzyki i tańca standardowego oraz latynoamerykańskiego. Dzięki nauce odkryjemy nowe zdolności, zamiłowania i nabierzemy pewności siebie. Pracujemy nad  poprawianiem koncentrację. Taniec to bezustanna zabawa, która rozwija, a jednocześnie relaksuje. Dla tych, którzy pragną zostać profesjonalnymi tancerzami w przyszłości, lekcje te mogą okazać się idealnym przygotowaniem.

Nauka: SAMBA, CHA CHA, POLKA, DISCO, WALC, HIP- HOP

Możliwość wyjazdu na obóz taneczno-artystyczny

Zajęcia będą odbywać się na sali gimnastycznej / ŚRODA 16:45-17:45

Cena: 50 złotych (czesne miesięczne)

Jak zapisać dziecko: wysłać SMS na nr.: 502138365,

w treści imię i nazwisko dziecka, klasa, nr szkoły

Pierwsze zajęcia: już 21 października !!!

• Życzenia z okazji pasowania na pierwszoklasistę.

• Drodzy Pierwszoklasiści!

Życzę Wam, aby każdy dzień w szkole dostarczał Wam wspaniałych oraz radosnych chwil w towarzystwie przyjaciół.

Niech każdy dzień Waszego pobytu w szkole będzie bezpieczny i szczęśliwy, a nauka będzie dla Was pasjonującą przygodą.

Życzę wszystkim uczniom wspaniałych ocen, by z nauki czerpali jak najwięcej korzyści - bo to bez wątpienia przyniesie to wspaniałe korzyści w przyszłości.

Życzę wszystkim Pierwszoklasistom na dobry początek: dużo radości, uśmiechów, wspaniałej zabawy w podróży do nauki.

Wierzę w to, że swoim zachowaniem oraz osiągnięciami, zasłużycie na miano Wzorowych Uczniów.

Grażyna Wiśniowska

• Pytanie do nauczyciela

• Jeżeli chcesz zadać swojemu nauczycielowi od dawna nurtujące Cię pytania

– będziesz miał(a) ku temu okazję.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej samorząd uczniowski zachęca do wzięcia udziału w zabawie pn. „Pytanie do nauczyciela”. W tygodniu poprzedzającym święto w holu szkoły będzie znajdował się karton, do którego można będzie wrzucać pytania.

Zasady:

• Na kartce, którą wrzucimy do kartonu zapisujemy:

1. Imię i nazwisko nauczyciela, do którego kierujemy pytanie.

2. Treść pytania.

3. Swoje imię i nazwisko.

• W piątek, 9 października samorząd uczniowski przekaże pytania do adresatów.
            • Najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami zawisną na szkolnej gazetce.
            • Pamiętajcie o tym, że pytania muszą być przyzwoite i podpisane – w przeciwnym wypadku nie zostaną doręczone do nauczycieli.

Liczymy na Waszą kreatywność, dzięki której wiele dowiemy się o naszych nauczycielach.

Dla tych, którzy nie mają pomysłu, podsuwamy propozycję pytań:

• Jaki jest Pani/Pana ulubiony kolor?
            • Jaki był Pani/Pana ulubiony przedmiot szkolny?
            • Czy, będąc uczniem, przeżyła Pani/Pan jakąś ciekawą przygodę? Jeśli tak, to jaką ?
          • Dzień Drzewa

• 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa.

Z tej okazji samorząd uczniowski już po raz drugi zorganizuje akcję „Sadzimy drzewa”.

Każda klasa (zgodnie z ustalonym harmonogramem) posadzi swoje drzewko na placu zabaw, czym przyczyni się do powiększenia rosnącego już żywopłotu.

Zachęcamy wszystkich uczniów, aby we wtorek 13 października upodobnili się choć odrobinę do drzew, które widzimy za oknem – zielonych, żółtych, pomarańczowych, brązowych, czerwonych i  ubrali się w kolory jesieni.