• Program Szkolnego Koła Wolontariatu

PROGRAM   SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOBYLANCE

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. „

PODSTAWA PRAWNA

1.        Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie została opublikowana w Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, a przepisy wprowadzające ustawę w Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 974.

2.       Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. przepisy wprowadzające ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, opublikowana w dniu 29 maja 2003 r. w Dz. U. Nr 96 poz. 874 - w dalszej części nazywana przepisami wprowadzającymi. Przepisy obu aktów prawnych weszły w życie w dniu 29 czerwca 2003 r.

3.        Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej określające warunki angażowania wolontariuszy w placówkach opiekuńczo – wychowawczych.