• 2023/2024

• W dniu 19 września 2023r. klasy drugie  miały przyjemność gościć Panią policjantkę z Wydziału do spraw nieletnich Powiatowej Komendy Policji w Stargardzie. Lekcja poświęcona była bezpieczeństwu związanemu z zasadami prawidłowego poruszania się i znajomości przepisów ruchu drogowego podczas drogi do szkoły i ze szkoły, a także zaletom zawodu policjanta.

• Akademia Młodego Lidera - Pożeracz czasu

• Program Akademia Młodego Lidera to pakiet bezpłatnych szkoleń w formie warsztatów, dla młodzieży szkół podstawowych (klasy 7-8) organizowanych przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie. Udział w takich formach zajęć ma pomagać w poszerzaniu wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwoju zainteresowań młodych ludzi, którzy znajdują się na początku swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie klas siódmych i ósmej naszej szkoły, dzięki uprzejmości Pani dr Magdaleny Lazarek - Janowskiej Dziekan Wydziału w Świnoujściu  Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, wzięli udział w warsztatach "Zarządzanie czasem".

W ramach przeprowadzonych zajęć młodzież miała okazję poćwiczyć umiejętności podejmowania decyzji w zespole przy akceptacji opinii innych członków grupy,   realizacji planu i rozdzielania zadań, nauczyli się efektywnie współdziałać oraz wykorzystywać zespół do tworzenia nowych rozwiązań problemów. Ponadto mieli okazję zapoznać się z ciekawą grą strategiczną „Pożeracz czasu”

• Wizyta doradcy zawodowego.

• 24 listopada 2023 r. uczniów z klasy 8 odwiedziła Pani Ewa Cybulska, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stargardzie
            Pani Ewa opowiedziała ósmoklasistom o możliwościach wyboru klasy, zawodu czy szkoły. Zwróciła uwagę na kryteria, którymi powinni się kierować dokonując tego wyboru jak również, że powinni jak najwięcej się dowiedzieć o szkole przed podjęciem ostatecznej decyzji. Odpowiadała na pytania, które padały ze strony uczniów. Niezdecydowanych zachęciła do wizyty w Poradni w celu ustalenia preferencji zawodowych.