• Empiriusz

• Technologia VR w naszej pracowni chemicznej

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VR Wirtualne laboratorium Empiriusz to doskonałe, cyfrowe odwzorowanie laboratorium chemicznego.

Jest ono w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.

Uczeń – gdy założy gogle VR i weźmie w dłonie dwa kontrolery – może poruszać się po wiernie odwzorowanym laboratorium i przeprowadzać doświadczenia, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania w sali lekcyjnej. Sięga po probówki i odczynniki, których wygląd realistycznie odwzorowuje te używane w prawdziwej pracowni chemicznej, obserwuje reakcje, wyciąga z nich wnioski.

Immersja, czyli pełne „zanurzenie” w wirtualnej rzeczywistości, ułatwia szybsze zrozumienie i zapamiętanie zagadnień, reakcji chemicznych i zjawisk.

• Aparat fotograficzny

• Aparaty fotograficzne to niezbędne wyposażenie każdej pracowni audio-wideo. Bez nich nie byłoby możliwe rejestrowanie obrazu z dźwiękiem i późniejsza obróbka nagranego materiału. W konsekwencji realizacja zajęć w pracowni nie doszłaby do skutku. Aparat fotograficzny pozwala na:

• rozwijanie zainteresowań uczniów,
        • naukę optyki,
        • nabywanie kompetencji cyfrowych,
        • rejestrację obrazu i dźwięku.