• ROK SZKOLNY 2023/2024

• Na stronie CKE został opublikowany komunikat o harmonogramie egzaminów w 2024 r. Z podanych informacji wynika, że egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony o tydzień wcześniej niż w tym roku.

Poniżej przedstawiamy harmonogram egzaminów państwowych w nowym roku szkolnym 2023/2024.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

język polski – 14 maja 2024 r. (wtorek) – godz. 9:00

matematyka – 15 maja 2024 r. (środa) – godz. 9:00

język obcy nowożytny – 16 maja 2024 r. (czwartek) – godz. 9:00

• RANKING SZKÓŁ NA PODSTAWIE WYNIKÓW EGZAMNÓW 2023

• Szanowni Państwo,

z ogromną radością pragnę przekazać, że  ukazał się OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2024, opracowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl.

Podobnie jak w poprzednim roku, ranking został podzielony na dwie główne kategorie: ogólnopolską oraz zestawienie dla osiemnastu miast wojewódzkich.

W tym prestiżowym zestawieniu znalazło się 10 735 szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, spełniających surowe kryteria regulaminu. Co wyróżnia nasz ranking spośród innych tego typu zestawień, to uwzględnienie zarówno wyników z egzaminu ósmoklasisty, jak i osiągnięć uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z OGÓLNOPOLSKIM RANKINGIEM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2024 oraz do sprawdzenia, na którym miejscu w kraju uplasowała się nasza placówka.