• Przedstawiamy programy, które już za nami lub w realizację których się włączamy:

• Wrzesień 2023 r.

Świetliczaki na tropie... przysłów.

• Wrzesień 2023 r.

Moje miasto bez elektrośmieci.

• 27.09.2023 r.

#BohaterON# w naszej szkole.

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności, wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii. Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa? Na te pytania odpowiadali uczniowie klas 7a,7b i 8 po obejrzeniu filmu  CO ZA HISTORIA.

Link do piosenki: Leon Olek - Włącz Historię!

• 01.09.2023

Akrywna Tablica

• 10.11.2022 r.

#Szkoła do hymnu

• Październik/listopad 2022

Szkoła pamięta.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• Październik 2022

MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI MŁODZIEŻY W POLSCE.

Projekt kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (10-19 lat), a jego celem jest zbadanie, jaka jest ogólna kondycja psychiczna młodzieży, co tak naprawdę na nią wpływa oraz jak uczniowie w Polsce radzą sobie ze stresem i płynącą ze świata zewnętrznego presją. Jednym z głównych założeń, jakie sobie stawiamy jest przygotowanie na podstawie wyników badań kampanii społecznej, która pomoże młodym ludziom myśleć o sobie lepiej.

Więcej - TUTAJ

• Październik 2022

Godziny wychowawcze ze światem.

Godziny Wychowawcze ze Światem to cykl co najmniej 8 zajęć, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie.

Opis programu: TUTAJ

• Wrzesień 2022

Niepokorny Szczecin

W naszej szkole realizowany jest projekt historyczny pn. "Niepokorny Szczecin". Jego pomysłodawcami są Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Zachodniopomorska Kurator Oświaty. Działania podejmowane w ramach projektu ukierunkowane są na upamiętnianie historii najnowszej Pomorza Zachodniego i dedykowane przede wszystkim dla uczniów klas ósmych. To oni wezmą udział w multimedilanych lekcjach przybliżających historię powojennego Szczecina. Pozostali mają możliwość zaznajomienia się w czasie przerw z siedmioplanszową wystawą wielkoformatową, która zawisła w naszym korytarzu. Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursie pod nazwą "300 słów o Wolności".

Mając na uwadze fakt, że historia regionalna zawsze cieszy sie wśród uczniów wielkim zainteresowaniem, jesteśmy pewni, że udział w projekcie będzie wielką przygodą intelektualną dla naszych uczniów.

• Wrzesień 2022

Godziny wychowawcze ze światem.

Nasza szkoła otrzymała zaświadczenie potwierdzające udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez PAH. Program akcji zakładał prowadzenie godzin wychowawczych w tematach edukacji globalnej. Ich celem było poznanie globalnych współzależności i wyzwań, przed którymi stoimy jako ludzkość oraz kształtowanie postaw mających na celu uczynić świat bardziej sprawiedliwym.

Brawo uczniowie szkoły w Kobylance! Oby zdobyta wiedza i umiejętności wpłynęły na to, jakimi jesteście ludźmi.