• Akcja charytatywna

• Szanowni Państwo,

Włączamy się do zbiórki dla małej Hani, która walczy z nowotworem siatkówki.

Puszka na pieniądze będzie stała na stole przy sekretariacie.

Zachęcamy do pomocy.

• Akcje 2023/2024

• W piątek 6 października nasza szkoła zamieniła się w swoisty zwierzyniec. Wszystko za sprawą uczniów, którzy przyszli na lekcje w ubraniach z wizerunkami zwierząt oraz Pani Lili, która zabrała do pracy swoich czworonożnych pupili. Trzy psy odwiedziły wszystkie klasy, pokazały uczniom sztuczki, które potrafią, dały się pogłaskać i poprzytulać. Dzieciaki dowiedziały się, jakie są wady i zalety hodowli psów, poznały wiele zaskakujących faktów na temat umiejętności zwierząt. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła informacja o tym, że psy potrafią uratować życie człowieka np. w czasie, kiedy ten tonie.

Piątkowe wydarzenie skorelowane jest ze Światowym Dniem Zwierząt (4 października). Nasi uczniowie, w ramach jego obchodów wybrali się do Zoo (3 października), a także ogłosili zbiórkę niezbędnych materiałów dla pobliskiego schroniska dla zwierząt. W poniedziałek (9 października) Szkolne Koło Wolontariatu organizuje kiermasz słodkości. Środki z niego zebrane również zostaną przeznaczone na pomoc zwierzętom ze schroniska.

Gratulujemy naszym uczniom dojrzałego, świadomego zaangażowania w pomoc zwierzętom.