Łąka kwietna
W ostatnich dnia na terenie przyszkolnym powstały dwie łąki kwietne. Uczniowie z samorządu wspierani przez dzieci przebywające w świetlicy przygotowali teren oraz rozsiali nasiona barwnych kwitnących roślin i traw. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom lada moment powstanie dom dla wielu pożytecznych zwierząt i istny raj dla zapylaczy. Czekamy na efekty:)
Lekcja muzealna w naszej szkole
Uczniowie klas ósmych zaprosili do siebie pracownika stargardzkiego muzeum na lekcję dotyczącą codzienności PRL - u w Stargardzie. Przyjechał do nich pan Przemek, który przwiózł ze sobą wiele eksponatów, tworząc tym samym namiastkę muzeum w sali lekcyjnej. Jeżeli ktoś myśli, że wiało nudą, to jest w wielkim błędzie! Uczniowie w przyjemnej atmosferze mogli poznać relikty minionej epoki - patrzono, dotykano, wąchano, słuchano. Ósmoklasiści rozwiązywali test wiedzy dotyczący PRL - u (wszyscy zdali), poznawali kreskówki, gry, ówczesne "Netflixy", "Tidale", przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Dla zwolenników mody nie zabrakło katalogu prezentującego wyroby staragrdzkiego "Lukspolu". Na zakończenie każdy mógł zagrać w kultową grę omawianej epoki - tzw. "kulki".
Dzień Czekolady - relacja.
12 kwietnia uczniowie naszej szkoły celebrowali Dzień Czekolady. Ubrani w kolory królowej słodyczy rozwiązywali "czekoladowe łamigłówki", oglądali archiwalne nagrania z obchodów Dnia Czekolady oraz zajadali pyszne czekoladowe słodkości (oczywiście z umiarem). Nie zabrakło pogadanek o pozytywnym wpływie czekolady na nasz organizm. Uczniowie działający w samorządzie przybliżyli pozostałym krótką historię czekolady, a także zaprezentowali "czekoladową" poezję. Z wielkim zaangażowaniem cała społeczność uczniowska zatańczyła słynny już w naszej szkole "taniec czekolady". Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji.
Siódmoklasiści nad Miedwiem
Uczniowie klas siódmych w przedświąteczną środę udali się na pieszą wycieczkę nad Miedwie. Pogoda nie rozpieszczała, ale udało się w pełni wykorzystać czas poza murami szkoły. Siódmoklasiści podzieleni na grupy rozwiązywali emocjonujący escape room z wiedzy ogólnej, a następnie skupili się na przyswajaniu informacji o jeziorze Miedwie. Najbardziej zaangażowani wrócili z wyprawy z piątkami z chemii:) Zakończeniem miłego dnia był deser w jednej z przyjeziornych restauracji:)
Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w akcję "Żonkil" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim oddajemy cześć jego bohaterom. Na lekcjach historii uczniowie w najbliższym czasie będą pracować z materiałami mającymi na celu przybliżenie wydarzeń sprzed siedemdziesięciu dziewięciu lat.
Konkurs "Wiosenne czytanie"
W konkursie WIOSENNE CZYTANIE może wziąć udział każdy uczeń.
Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 29 kwietnia 2022 r..
ZACHĘCAMY SERDECZNIE!
Samorząd uczniowski dogoniony przez ducha czasu
Uczniowie działający w samorządzie uczniowskim informują, że powstał instagramowy profil: su_kobylanka
Zachęcamy do obserwowania i śledzenia informacji dotyczących działalności samorządu.
Jednocześnie przypominamy, że działa skrzynka mailowa: su@kobylanka.edu.pl
Możecie do nas pisać, prezentując własne pomysły na uatrakcyjnienie działalności samorządu.
Pasowanie na czytelnika
Dla Pierwszaków nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.
Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Podsumowanie modułu II projektu "Czytam z klasą..."
22Uczniowie klasy IIa zakończyli realizację modułu II projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Omawianą lekturą była książka "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączek. Dzieci w swoich lekturnikach uzupełniły strony związane z przeczytaną książką oraz narysowały postać głównego bohatera. W programie graficznym wykonały komiksy ulubionych przygód małego Julka. Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z różnymi zawodami, a także odwiedzili wirtualne Miasto Zawodów.
Pierwszaki w Centrum Nauki
W środę 06.04.2022r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Centrum Nauki „Filary” w Stargardzie. Uczniowie zwiedzili piętro „Kupcy”, gdzie mogli dowiedzieć się jak niegdyś w Stargardzie wyglądał handel zbożem. Na kolejnym piętrze poznali tajniki inżynierii dawnej i współczesnej. Kolejne działy to „Do broni” i „ Na mury” – zawierające gry logiczne – oraz „Innowatorzy z nowoczesnymi technologiami”, czyli przede wszystkim nowe technologie (takie jak drukarka 3D). Zwieńczeniem wyjazdu były warsztaty, które dotyczyły budowy osady i murów obronnych.
Piżamowy piątek
Kolejny piątek i kolejne wyzwanie za nami. Tym razem uczniowie (i nie tylko) naszej szkoły poczuli się na zajęciach jak w domu. Atmosferę tę zapewnił przede wszystkim strój (najbardziej domowy z możliwych, czyli piżama). Dzieci przebywające w świetlicy mogły dodatkowo skorzystać z kącika relaksacyjnego i wypocząć pod cieplutkimi kocami:)
CZYTAM Z KLASĄ
20Uczniowie klasy 3a zrealizowali II Moduł „Naukowy zawrót głowy”projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki. W ramach tego działania dzieci czytały lekturę pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Agnieszki Frączek. Po jej przeczytaniu uzupełnili w Lekturniku strony związane z lekturką. Dowiedziały się, jak Julian Tuwim został poetą. Obejrzały prezentację o Julianie Tuwimie. Poznały jego dzieciństwo oraz historię życia.Wiedzą, jak ważną rolę odgrywają w życiu poeci i pisarze.Uczniowie znają proces powstawania książki.Wspólnie przypomnieli sobie wiersze i bajki dla dzieci, które napisał. Do lekturowych pudełek trafiły rozmaite przedmioty, kojarzące się z wybrykami małego Julka. Uczniowie zwiedzili interaktywne miasto zawodów.Z ogromną radością spróbowali swoich sił jako ilustratorzy lektury. Jeden z uczniów wcielił się w postać Juliana Tuwima i odpowiadał n
Fotorelacja z "Dnia bez plecaka"
Co mają ze sobą wspólnego Włóczykij, poduszka, wiadro, lodówka turystyczna i taczka? Odpowiedzi szukaj na zdjęciach.
Gratulujemy wielkiej pomysłowości naszym uczniom:) Zabawa bardzo spodobała się małym i dużym, z pewnością stanie się cykliczna.
55