• Światowy Dzień Wody

• Corocznie 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. W naszej szkole oczywiście nie zapomnięlismy o tym święcie. Społecznośc szkolna ubrana na niebiesko brała udział w licznych akcjach promujących wodę.

Młodsi uczniowie uczestniczyli w lekcji otwartej dotyczącej problemów związanych z wodą na całym świecie. Odpowiadali na pytania, oglądali filmy, ilustracje, uzupełniali karty pracy. Dowiedzieli się, czym jest wirtualna woda, jakie są sposoby na oszczędzanie wody oraz jak zaradzić problemowi niedoborów wody.

Uczniowie klas starszych w ramach lekcji geografii pogłębiali swoją wiedzę o zasobach wodnych Ziemi i racjonalnym jej gospodarowaniu. Oglądali tematyczne animacje i rozwiązywali interaktywne quizy o wodzie. Przedstawiciele klas siódmych przeszkoleni przez nauczyciela chemii wyruszyli w podróż z "wodnymi eksperymentami" po całej szkole.

W świetlicy odbył się "Dzień Eksperymentów", w których główną rolę odgrywała woda.

Na szkolnym korytarzu powstała gazetka tematyczna oraz zawisły plakaty wykonane przez dzieci.

Wykorzystane materiały pochodziły z zasobów Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dziękujemy najbardziej zaangażowanym uczniom za pomoc w organizacji szkolnego święta.

• "Tyle pokus dookoła" - warsztaty dla klasy ósmej

• W ostatnim czasie nasi ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Collegium Medyczne Medica. Z młodzieżą rozmawiał ratownik medyczny pan Konrad Konwiński.

Zajęcia rozpoczęły się wykładem połączonym z dyskusją dotyczącą używek występujących wśród młodzieży np. dopalaczy, e-papierosów, narkotyków, alkoholu. Miały one na celu zobrazowanie młodzieży faktycznych problemów oraz zagrożeń związanych z przyjmowaniem używek. Ukazano mechanizmy, które powodują, że młodzi ludzie wchodzą w świat uzależnień.

Dziękujemy za wartościową lekcję.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał materiały informacyjne dotyczące oferty edukacyjnej na nawy rok szkolny oraz gadżety z logo Medica.🙂

• Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez samorząd uczniowski

• Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Postaci z Bajek ogłosił konkurs na nagranie filmu, w którym uczniowie naszej szkoły mieli wcielić się w rolę dowolnej postaci z bajek. Efekty działań młodych filmowców przerosły oczekiwania organizatorów. Uczniowie wykazali się wysokimi zdolnościami aktorskimi oraz kreatywnością równą światowym twórcom filmowym. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu, zachęcamy do podejmowania takich inicjatyw w przyszłości.

Po burzliwych naradach jury ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce - Julia Cieślicka, Maria Komar i Antonina Kucza (z gościnnym udziałem Alka) z klasy IB

II miejsce - Zuzanna Orzińska z klasy IVB

III miejsce - Karol Kryśków z klasy IA

wyróżnienie - Aleksander Smoter z klasy "0"