Album Fotograficzny

• Komunikat MEN

• WAŻNY KOMUNIKAT

Placówki oświatowe w gminie Kobylanka w dniu 6 maja 2020 r. nie zostaną otwarte.

INFORMACJA PANI WÓJT GMINY KOBYLANKA

• Kształcenie na odległość w szkołach przedłużone do 24 maja br.

• Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r.

dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.  TUTAJ

• 1, 2, 3 maja w naszej szkole

Samorząd Uczniowski naszej szkoły nie próżnuje. Czasy są trudne i z oczywistych względów nie można działać tak, jakbyśmy chcieli. Znaleźli się jednak tacy, dla których wszelkie działania na rzecz społeczności uczniowskiej nie stanowią problemu nawet w warunkach zdalnego nauczania. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w upowszechnianie wiedzy na temat specyfiki świąt majowych. Dołączamy prezentacje:) Miłego oglądania:)

JESTEM POLKĄ I POLAKIEM

Święta majowe w Polsce

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

• Egzamin ósmoklasisty 16-18 czerwca 2020 r

• Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

• „Szkoła z TVP”

• Wyniki pierwszego etapu rekrutacji na rok szkolny 2020/21

Szanowni Państwo,

zakończył się pierwszy etap rekrutacji do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego naszej szkoły na rok szkolny 2020/21.

Z uwagi czas epidemii z listami uczniów, którzy przeszli weryfikację pozytywnie można było się zapoznać do dnia 30 kwietnia na naszej stronie.

W chwili obecnej listy są dostępne dla Państwa w sekretariacie szkoły (kontakt wyłącznie telefoniczny lub e-mailowy).

• KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że do 26 kwietnia br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Informacje zostały zawarte w Dzienniku Ustaw RP.

Dziennik Ustaw RP

• Zmiany dotyczące egzaminów zewnętrznych

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów zewnętrznych.

Szczegółowe informacje znajdują się   TUTAJ.

• Życzenia świąteczne

• Zmiana trybu pracy szkoły - nowe regulacje prawne

Szanowni Państwo

Od dzisiaj wchodzi nowe rozporządzenie, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Głównym kanałem przekaźnikowym jest Cassroom oraz  dziennik elektroniczny Librus

Grażyna Wiśniowska

• Wychowanie fizyczne

Czy można nauczać zdalnie W-F ??? oczywiście, że tak. Zainstaluj bezpłatną aplikację Endomondo, Dodaj do znajomych "Szkoła Podstawowa w Kobylance", Przyjmij challenge "Rywalizację" Wychowanie fizyczne i Aktywuj się!!!

Więcej informacji znajdziecie na dzienniku elektronicznym LIBRUS. Pamiętaj - trenuj BEZPIECZNIE!!!

• KOMUNIKAT - wydłużenie rekrutacji

Z uwagi na okres pandemii wywołanej przez koronawirusa zostaje wydłużony czas rekrutacji do dnia 31 marca 2020 r.

​​​​​​​Pozostaje w mocy prośba o dostarczanie dokumentów drogą elektroniczną.

• Telewizyjne pasma edukacyjne

Zdalne lekcje

Na stronie rządowej pojawiły się dodatkowe materiały ułatwiające zdalne nauczanie. Zostały one podzielone na poszczególne klasy i zawierają tematy na każdy dzień i przedmiot.

Codziennie będzie pojawiał się nowy plan lekcji dla danej klasy i nowe materiały zgodne z podstawą programową.

Zachęcamy do korzystania z umieszczanych tam materiałów. Jest to kolejna forma i metoda codziennej nauki z której mogą skorzystać nasi uczniowie.

Zdalne lekcje. TUTAJ

CKE - szybka powtórka przed egzaminem

Drodzy Rodzice i Uczniowie, Centralna Komisja Egzaminacyjna od 16 marca, codziennie, będzie udostępniała arkusze zadań przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Będą to arkusze zbiorcze z trzech przedmiotów egzaminacyjnych - języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Zadania będą udostępniane codziennie o godzinie 9.00. Będzie można je rozwiązywać między godz. 9.00 a 15.00. O godz. 15.00 będzie udostępniany klucz odpowiedzi. Prosimy uczniów o systematyczne zaglądanie na stronę CKE i sumienne wykonywanie zadań, które pozwolą Wam powtórzyć materiał przed egzaminem.  CKE- powtórka przed egzaminem.

strona:

• Szkoła Podstawowa w Kobylance