• DŁUGI WEEKEND

• Przed nami długi świąteczny weekend.

Przypominam, że o dniach dodatkowo wolnych.

W tym tygodniu nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, jedynie opiekuńcze na świetlicy.

• Europejski Tydzień Szczepień

• Szanowni Państwo

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie informuje, że w dniu 26 kwietnia 2024r. o godzinie 11.00 odbędzie się webinar pt. „Pamiętaj o szczepieniach, zadbaj o ochronę siebie i swoich najbliższych” związany z 50 Europejskim Tygodniem Szczepień. W konferencji przewiduje się udział przedstawicieli żłobków, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach oraz rodziców dzieci uczęszczających do tych placówek.

Pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stargardzie

LINK DO SPOTKANIA

• Dzień Ziemi.

• 22 kwietnia obchodziliśmy największe ekologiczne święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję tego święta. Odbywały się interesujące zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej oraz zajęcia plastyczne. Uczniowie klas młodszych postanowili zadbać o upiększenie terenu szkoły sadząc, dzięki wsparciu Rady Rodziców, kwiatki. Prowadzone działania proekologiczne miały na celu zachęcić uczniów do troski o naszą Planetę.

• Ogłądamy lekturę szkolną!

• W dniu 19.04.2024 r. uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć w CKiR w Kobylance spektakl pod tytułem „O psie, który jeździł koleją”.

Aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Wrocławia swoją rewelacyjną  grą ukazali uczniom przygody psa Lampo. Przedstawienie zainspirowane było książką Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”.

Młoda publiczność mogła zapoznać się i obejrzeć prawdziwą przyjaźń  między człowiekiem, a psem oraz zobaczyć niezwykłą wierność i bohaterski czyn psa Lampo. Widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili  przebieg spektaklu. Aktorzy  zostali obdarowani przez dzieci intensywnymi brawami.

• Międzynarodowa Konferencja European Geosciences Union - General Assembly

• Wspaniałe wieści z frontu walki o lepszą przyszłość klimatu! Nasz nauczyciel matematyki i jednocześnie koordynator projektu, Ryszard Markowicz, bierze udział w międzynarodowej konferencji European Geosciences Union - General Assembly, poświęconej zmianom klimatu.

Pan Ryszard będzie miał okazję przedstawić wyniki poprzedniego projektu "Miedwie Lake as a source of life", który wzbudził ogromne zainteresowanie i pozytywne reakcje społeczności naukowej. Jest to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poznania nowych kontaktów i technologii, które będą niezbędne do realizacji naszego projektu EcoGuard.

Konferencja odbywa się w Wiedniu, a na miejscu gromadzi naukowców zajmujących się naukami o Ziemi z całego świata. Trzymamy kciuki za Pana Ryszarda i czekamy z niecierpliwością na wyniki jego prezentacji oraz na nowe inspiracje, które przyniesie nam ta konferencja!

• Kolejny Dzień Czekolady w naszej szkole

• 12 kwietnia w Polsce świętuje się Dzień Czekolady. Samorząd Uczniowski nie zapomniał o tym wydarzeniu i po raz kolejny zaprosił społeczność uczniowską do wspólnej "czekoladowej" zabawy.

Uczniowie w tym dniu wskazywali ewidentne walory zdrowotne czekolady, opowiadali o jej historii i wyjątkowych miejscach  z nią związanych. Każdy, kto był ubrany w kolory czekoladowe (choć nie tylko), częstowany był tym przysmakiem. Najwięksi szczęściarze mieli przyjemność smakować owoców zatopionych w płynnej czekoladzie (mniaaam:).

Uczniowie przebywający w świetlicy podzieleni na grupy rozwiązywali szereg zadań z czekolada w tle.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Czekolady był tradycyjny już dla naszej szkoły "taniec czekolady". Oglądaliśmy archiwalne nagrania z tego święta celebrowanego w naszej szkole w przeszłości (moglismy zobaczyc siebie i swoich kolegów oraz nauczycieli sprzed kilku lat). Oczywiście sporządziliśmy również nowe nagrania, aby można było je obejrzeć w przyszłych latach.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w uświetnieniu naszej zabawy.

• Wyniki konkursu na Palmę Wielkanocną

• Informujemy, że zwyciężczynią konkursu na Palmę Wielkanocną została Anastazja Pietruszka z klasy IIa. Na podium znalazły się również Weronika Wenerska z klasy IIb oraz Alicja Cieślicka z klasy IIa, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy drugoklasistkom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż każda praca prezentowała bardzo wysoki poziom.

• Oferta zdjęć na terenie szkoły.

• Szanowi Państwo

W dniach 7 - 8 maja uczniowie nasi będą mieli robione zdjęcia.

Poniżej znajdą Państwo najnowszy cennik.

Ponadto oferta tablo dla 8 klasy :

8 zdjęć do dokumentów plus tablo 20*30 - koszt 60,00

Duże tablo dla szkoły gratis.