Życzenia!
Czytelnicze zwycięstwa!
Minął rok szkolny i czas na czytelnicze podsumowania:
W Konkursie Czytelniczo-Fotograficznym „Jesteśmy bohaterami lektur” , zwycięzcami zostali:
- Daria Zielezińska z kl. 5b
- Franciszka Dziatlik i Maria Komar z kl.1b
Daria przeniosła się w świat „Dziewczynki z zapałkami” oraz „Ani z Zielonego Wzgórza”, a Franciszka z Marysią stały się bohaterkami powieści „Heidi” – tytułową Heidi i jej przyjaciółką Klarą.
Całoroczny konkurs „Wieża czytelnicza” wyłonił klasy o najwyższych wynikach w czytelnictwie:
- I miejsce – Klasa 3a
- II miejsce – Klasa 1a
Dyplomy „Wzorowego czytelnika” oraz nagrody książkowe otrzymali najlepsi czytelnicy, czyli ci, którzy przeczytali najwięcej książek, oddawali je w terminie i systematycznie odwiedzali bibliotekę szkolną :
- Wiktoria Jankowska z kl.5b otrzymała tytuł „Pożeracza książek” za najwyższy wynik
w czytelnictwie w szkole
- Zuzanna Burnejko – kl.1a
- Mazur Amelia – kl. 1a
- Jagoda Chwieśko – kl. 2a
- Weronika Wenerska – kl. 2b
- Maja Smela – kl. 2b
- Daria Gracjasz – kl. 3a
- Marianna Boruta – kl. 3a
- Jan Pietruszka – kl. 3a
- Alan Szłapa – kl. 5a
Gratulujemy miłośnikom czytania, a wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym
i niezwykłych przygód z książkowymi bohaterami, także w czasie wakacji!
Wręczenie Nagród Wójta.
Tradycyjnie, pod koniec roku szkolnego najlepsi uczniowie z naszych szkół podstawowych odebrali od Pani Wójt gratulacje za wybitne osiągnięcia, wzorowe zachowanie i wysokie średnie ocen.
Wyróżnieni uczniowie odebrali pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę pieniężną z rąk Zastępcy Wójta Pani Ireny Rybarczyk. W tym roku nagrodę otrzymała uczennica klasy VIII - Daria Kazberuk. Spotkanie było okazją do podsumowania pracowitego roku szkolnego, ale także rozmów o planach na przyszłość. Niektórzy młodzi prymusi mają już konkretne pomysły, które chcą zrealizować.
Gratulujemy uczniom i ich rodzicom!!!
4
"Wesołe Wakacje"
Konkurs recytatorski
Dnia 29.05 odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III, w którym udział wzięło 26 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było promowanie talentów recytatorskich, prezentacja umiejętności artystycznych, rozwijanie umiejętności językowych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego.
Wybór laureatów był niezwykle trudny, ponieważ wszyscy uczestniczy reprezentowali wysoki poziom.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
I miejsce - Marianna Boruta, kl. IIIa
II miejsce - Maria Komar, kl. Ib
III miejsce - Jasmina Kempa, kl. IIa
Wyróżnienia:
Antonina Kucza, kl. Ib
Marcelina Janowska, kl. IIb
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy drobne upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.23
"ŚWIETLICZAKI NA TROPIE ... POMYSŁÓW"
Ukończyliśmy projekt edukacyjny:,, Świetliczaki na tropie... przysłów''
Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!
Komunikat!
Pożegnanie ósmoklasistów.
„W świecie mitów greckich”
24 maja odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „W świecie mitów greckich”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 5a i 5b. Losy niektórych bohaterów mitów poznali na lekcjach języka polskiego, a w konkursie musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza program klasy 5.
Udowodnili, ze znają bardzo dobrze wiele innych postaci i wydarzeń mitologicznych. Potrafili m.in. oraz wskazać pary mitologiczne, które bardzo się lubią oraz te, które nie darzą się sympatią. Nie obca im prometejska postawa czy syzyfowa praca. Z pewnością nie chcieli otworzyć puszki Pandory lub znaleźć się między Scyllą a Charybdą. Wykazali się umiejętnością nazwania współczesnych instytucji nazwami bogów. Dlaczego lotnisko lepiej nazwać „Dedal”, a nie „Ikar”? Uczestnicy konkursu na pewno to wiedzą! Czekało na nich także dość trudne zadanie: rozpoznać postacie i wydarzenia mitologiczne przedstawione na obrazach wielkich malarzy.
Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody, a zostali nimi:
I miejsce - Joanna Kwaśniewska, kl. 5a
II miejsce – Jan Sanocki, kl. 5a
III miejsce – Stanisław Wróblewski, kl. 5a
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych.
„Edukacja z wojskiem”, czyli wspólne działania MEN i MON na rzecz bezpieczeństwa.
W dniu 6 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się realizacja programu „Edukacja z wojskiem” dla uczniów szkół podstawowych, w którym zajęcia prowadzili żołnierze Wojska Polskiego.
Program edukacyjno-obronny został przygotowany i realizowany wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.
Głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
W pierwszej kolejności, ze względu na ograniczenia ilościowe, w naszej szkole do programu przystąpili uczniowie klas piątych.
3-lekcyjne szkolenia połączyło teorię i praktykę. Zawierało treści z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej.
Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Zajęcia przeprowadzili wojskowi szkoleniowcy. Wiedzę i umiejętności przekazali w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku i przyjazny.
Wycieczka do Heide Parku
W dniu 04.06 część naszych uczniów brała udział w szkolnej wycieczce do parku rozrywki Heide Park w Niemczech. Każdy znalazł idealną atrakcję dla siebie. Od wolnych, przez domy strachu do szybkich oraz ekstremalnie szybkich kolejek :) Chociaż ekstremalne karuzele dla nie niektórych wyglądały przerażająco, to znalazło się paru śmiałków, którzy zjeżdżali nawet w pierwszych wagonikach :)
34
Zielona Szkoła
W dniach od 27.05 do 29.05 klasy 5a, 5b oraz 8 były na wycieczce „Zielona Szkoła” w Moryniu. Nazwa tegorocznego turnusu to „Zgrana Paczka”. Uczniowie mieli wiele wspólnych, integracyjnych zajęć. Dodatkowo odbyły się zajęcia w Parku Linowym oraz nad jeziorem, gdzie młodzież mogła pływać kajakami, katamaranem czy rowerkami wodnymi. Oczywiście wspólne chlapanie się w wodzie było nieuniknione :) Pomiędzy zajęciami uczniowie bardzo chętnie korzystali z boisk sportowych, grając wspólnie w piłkę siatkową.
49
Komunikat!
UWAGA!
ZMIANA ORGANIZACJI TRANSPORTU DOWOZU UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOBYLANCE
dotyczy miejscowości JĘCZYDÓŁ
Gmina Kobylanka informuje, że w związku z przeprowadzoną przebudową drogi w Jęczydole nastąpi zmiana kursowania transportu gminnego:
1. Kursy MPK w dniach 10.06.2024 r. – 30.06.2024 r. zostaną zawieszone.
2. Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Kobylance odbędzie się transportem gminnym w następujący sposób:
- w dniach 10.06.2024r. - 21.06.2024r.
przystanek k. krzyża - godz. 7.46
przystanek Na Polanie - godz. 7.48
Odwozy będą realizowane do miejscowości Jęczydół transportem gminnym, zgodnie z w/w przystankami o godz. 13.10 i godz. 15.30.
Odwóz realizowany przez MPK do miejscowości Jęczydół o godz. 14.51 zostaje zawieszony.
Dyżur wakacyjny dla dzieci z oddziału przedszkolnego.
Szanowni Państwo
Zbliżają się wakacje. Jak co roku jedna ze szkół z naszej gminy w wybranym okresie ma dyżur wakacyny. W tym roku są to Szkoła Podstawowa w Kunowie w miesiącu lipcu i Szkoła Podstawowa w Reptowie w miesiącu sierpniu.
Rodzice, którzy chcą skorzystać z opieki podczas wakacji, prosimy o wypełnienie karty zapisu i dostarczenie jej do sekretariatu w nieprzekraczalnym terminie do 19.06.2024 r. do godziny 13.00. Jednocześnie przypominamy, że w czasie ferii i wakacji świetlica jest nieczynna.
Dokumenty do pobrania:
Dzień Footballu
Dzień Dziecka
29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka i Sportu. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Grażyna Wiśniowska. Na naszych uczniów czekał szereg atrakcji: kulturalnych, sportowo - rozrywkowych, kulinarnych. Dzień rozpoczął się od przedstawienia pt. "Legenda o warszawskim Bazyliszku" przygotowanego przez czwartoklasistki należące do Szkolnego Koła Teatralnego. Następnie dzieci oddały się wielu atrakcyjnym rozrywkom: zabawom na zamku dmuchanym, grom sportowym, przeprowadzaniu eksperymentów przygotowanych przez starszych kolegów, robieniu tatuaży, oglądaniu pokazu strażackiego. Poza tym każdy miał okazję spróbować wypieków w postaci babeczek i ciast, lodów oraz kiełbasek z grilla. Ostatnim punktem obchodów Dnia Dziecka był pokaz działania działka wodnego na wozie strażackim OSP Kobylanka. Nikomu nie uszło to na sucho!
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy w stronę Rady Rodziców. W szczególności dziękujemy rodzicom, którzy bezpośrednio, swoją obecnością wspomogli realizację zaplanowanych na ten dzień działań. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylanki, właścicielowi sklepu ABC w Kobylance oraz nauczycielom i pracownikom szkoły.
58
Wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów
28 maja uczniowie klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę nad morze.
Zwiedzili Międzyzdroje i wysłuchali wielu ciekawostek związanych z tym miejscem, a następnie udali się do Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie, gdzie mieli okazję poznać życie dawnych mieszkańców i posmakować przekąsek. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których pisali ptasimi piórami, filcowali wełnę, lepili z gliny oraz strzelali z łuku. Następnym punktem w programie było wykonanie podpłomyków oraz ich degustacja.
Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili ze wspaniałymi wspomnieniami oraz apetytem na jeszcze
większe podróże.20
Wycieczka do "Agrodolinki"
W dniu 23.05.2023r. uczniowie klas 2a, 2b, 3a i 3b odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne "Agrodolinkę" w Gogolewie. Mieli okazję poczuć prawdziwie sielski klimat płynący z bliskości natury. Dzieci brały udział w warsztatach, gdzie zainspirowane pomysłami właścicieli samodzielnie wykonały kukiełki z sianokosów. Zwiedziły gospodarstwo i zobaczyły zwierzątka je zamieszkujące takie jak: kuce, owce, króliki, ptactwo hodowlane, krowy i konie. Uczniowie zobaczyli skansen starych maszyn rolniczych i skorzystali z wycieczki na łąkę ciągnikiem z bonanzą. Nie brakowało również czasu na zabawę na ogromnym placu zabaw z huśtawkami, trampoliną, zjeżdżalniami i torem przeszkód, ścieżkami sensorycznymi i snopkami słomy. Dzieci własnoręcznie zrobiły pachnące mydełka. Zapewnione były napoje, wyżywienie w formie słodkiego II śniadania i kiełbasek z grilla.
Wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
91
Młodzież o edukacji – Finaliści Future League Science on Stage o pracy projektowej.
Uczestnicy projektu "Miedwie lake as a source of life" i jednocześnie finaliści konkursu Future League Science on Stage zostali zaproszeni do podcastu realizowanego przez Krzysztofa Jaworskiego, nauczyciela konsultanta ds. podnoszenia kompetencji cyfrowych kadry zarządzającej i nauczycieli, kierownika ds. nauczycieli konsultantów Działu Doskonalenia Nauczycieli w ZCDN Szczecin. W tym odcinku podcastu z cyklu „Młodzież o edukacji” uczniowie i uczennice wraz z opiekunem Panem Ryszardem Markowiczem opowiadają o swoich doświadczeniach z realizacji wymagającego projektu naukowego dotyczącego jeziora Miedwie. W rozmowie odsłaniają kulisy kolejnych etapów swoich działań, dzielą się spojrzeniem na edukację i szkołę oraz poruszają wątki dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jako zespół emanują młodzieńczą wiarą w to, że najcenniejsza jest siła relacji, emocji, dojrzałość oraz naturalność. Można tego doświadczyć, zanurzając się w rozmowę, do czego serdecznie zapraszamy.
Tu można odsłuchać → POSCAST
W rozmowie uczestniczą Uczennice:
Wiktoria Rozdeba
Oliwia Kozłowska
Maja Semeniuk
Uczniowie:
Karol Marchlewicz
Szymon Sawa
Nauczyciel opiekun: Ryszard Markowicz
Rozmowę poprowadził Krzysztof Jaworski (ZCDN).
Podziękowania
Archiwum Aktualności