• Powiatowy Konkurs na Komiks

• W dniu 29.01.2020 r. w Starostwie Powiatowym nastąpiło rozstrzygnięcie

XIII edycji konkursu "W Krainie Gryfitów".

Bardzo cieszymy się, że wśród czterech zwycięzców

w kategorii szkół podstawowych znalazła się

Hanna Kuwik

z klasy VII naszej szkoły za wykonanie komiksu

DIABEŁ POWSINOGA Z ROWÓW

W  konkursie wzięło udział 44 uczestników indywidualnych

ze szkół miasta i powiatu stargardzkiego.

Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy o historii Pomorza Zachodniego.

Dyplomy, nagrody, podziękowania uczestnikom konkursu i nauczycielom wręczyli:

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska i dyrektor PODN w Stargardzie Jadwiga Roszak.

Gratulujemy Hani sukcesu!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• 22 stycznia w naszej szkole odyła się miła uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" przygotowana przez klasę Ia. Dla zacnych gości organizatorzy przygotowali program artystyczny i słodki poczęstunek.

• Rozstrzygnięcie konkursu 'CHRISTMAS CHALLENGE'

• KONKURS NA NAJLEPSZY WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNY KLASY.

W tym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy konkurs na najlepiej udekorowaną świątecznie klasę.Cieszymy się ,że tak bardzo się staraliście i wsadziliście dużo wysiłku w to, aby Wasze klasy wyglądały jak najlepiej. Dzięki Wam, nasza szkoła w każdym kącie świeciła Bożonarodzeniowymi lampkami!

Niestety, wygrany mógł być tylko jeden, więc w I-szej edycji konkursu 'Christmas Challenge' wygrała klasa Va , za najlepiej udekorowaną salę nr 16. Serdecznie gratulujemy!

Organizator: Marlena Kępińska

• Jasełka

• 20 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt: „Moja miłość to sprawiła”. Zostały przygotowane przez uczniów z naszej szkoły. Przedstawienie wywołało wiele emocji, zawierało partie mówione jak i śpiewane. Scenografia oraz choreografia były starannie dobrane. Przybyło wielu zaproszonych gości z podarunkami. Całe wydarzenie zakończyła Pani dyrektor Grażyna Wiśniowska życząc wszystkim pięknych świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie: Pani Mirosławie Misiak oraz Panu Markowi Krawczyńskiemu jak również Pani Monice Kożuch – mamie jednego z naszych uczniów. Najgoręcej dziękujemy aktorom z naszej szkoły za zaangażowanie i piękne przygotowanie się do występu. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Z serdecznym pozdrowieniem Agata Adamczyk

• Rozstrzygnięcie Konkursu "Pod Skrzydłami Dobrego Anioła"

• Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie patronował konkurs rodzinny pt: „Pod Skrzydłami Dobrego Anioła”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przestrzennego anioła dowolną techniką. Uczniowie wraz z rodzinami z naszej szkoły bardzo zaangażowali się w tę inicjatywę. Wszystkie anioły a było ich z całej diecezji 340 zostały wystawione na kiermaszu w Szkole Podstawowej w Szczecinie. Pozyskana kwota ze sprzedaży aniołów zostanie przekazana na cele misyjne w Kenii. Z naszej szkoły wystartowało ponad 30 aniołów z pośród 340 w finale mięliśmy troje laureatów: Jan Kobus „0”, Zuzanna Orzińska „0” , Alan Szłapa „1a”.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tych wydarzeń.

Z serdecznym pozdrowieniem Agata Adamczyk

• Wyniki konkursu "Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa"

•

W dniu 20.12.2019r. roku w naszej szkole organizowany był konkurs na „Najpiękniejszą bombkę świąteczną”. Prace  wykonane zostały  przez  dzieci z kas 0-VIII.Technika wykonywania prac była dowolna.

Nad realizacją czuwali organizatorzy konkursu p. Joanna Cieplucha i p. Anna Sala. Celem przedsięwzięcia było promowanie twórczości dzieci ,pobudzenie inwencji twórczej i fantazji oraz rozwijanie wyobraźni.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Joanna Pszczółkowska, p. Anna Sala i  p. Joanna Cieplucha, dokonała przeglądu prac  i wyłoniła zwycięzców. W trakcie oceny Jury zwracało szczególną uwagę na ogólną estetykę pracy, kompozycję, pomysłowość oraz walory artystyczne wykonanych prac.

Wyniki konkursu:

Kategoria klasy 0-III

I miejsce-Antoni Polański  kl. Ia

II miejsce-Pola Kosiłowicz  kl.IIa

III miejse-Hubert Rek  kl.O

Kategoria klasy IV-VIII

I miejsce-Julia Kudła  kl.VIIa

II miejsce-Marika Kurpios  kl.VIb

III miejsce-Wiktoria Świąder  kl.VIb

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania i gratulacje uczestnikom oraz zachęcają do dalszych konkursów.

Joanna Cieplucha   Anna Sala

• Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

• Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus, która została przeprowadzona    w naszej szkole w  dniu 14 listopada 2019 r.

• poziom 1 (kl. IV-VI szkoły podstawowej)
            • poziom 2 (kl. VII-VIII szkoły podstawowej)
            • poziom 3 (kl. I-III liceum ogólnokształcącego)

W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy V, VI i VII. Za poprawne odpowiedzi mogli uzyskać max. 240 pkt. Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy wyników i z przyjemnością przedstawiamy zwycięzców. Dla nich mitologia na pewno nie jest piętą Achillesa!

1. Pola Karpińska, kl. Vb - 4 miejsce- Dyplom laureata, nagroda książkowa- 234 pkt
            2. Kacper Kozłowski , kl. VIb – 10 miejsce- Dyplom laureata -222 pkt
            3. Adam Kuwik, kl.  VIb -  15 miejsce- Dyplom laureata -212 pkt