• Pasowanie na czytelnika

          • Dla Pierwszaków  nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

            Przyszli czytelnicy  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  

            Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.  

            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

            Do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy.

          • Podsumowanie modułu II projektu "Czytam z klasą..."

          • Uczniowie klasy IIa zakończyli realizację modułu II projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Omawianą lekturą była książka "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączek. Dzieci w swoich lekturnikach uzupełniły strony związane z przeczytaną książką oraz narysowały postać głównego bohatera. W programie graficznym wykonały komiksy ulubionych przygód małego Julka. Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z różnymi zawodami, a także odwiedzili wirtualne Miasto Zawodów.

            Zastanawialiśmy się rówież, kim byłby Julian Tuwim, gdyby nie został poetą... a dzięki naszej lekturze dowiedzieliśmy się, że zainteresowań miał wiele :)

          • Pierwszaki w Centrum Nauki

          • W środę 06.04.2022r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Centrum Nauki „Filary” w Stargardzie. Uczniowie zwiedzili piętro „Kupcy”, gdzie mogli dowiedzieć się jak niegdyś w Stargardzie wyglądał handel zbożem. Na kolejnym piętrze poznali tajniki inżynierii dawnej i współczesnej. Kolejne działy to „Do broni” i „ Na mury” – zawierające gry logiczne – oraz „Innowatorzy z nowoczesnymi technologiami”, czyli przede wszystkim nowe technologie (takie jak drukarka 3D). Zwieńczeniem wyjazdu były warsztaty, które dotyczyły budowy osady i murów obronnych. 

          • Piżamowy piątek

          • Kolejny piątek i kolejne wyzwanie za nami. Tym razem uczniowie (i nie tylko) naszej szkoły poczuli się na zajęciach jak w domu. Atmosferę tę zapewnił przede wszystkim strój (najbardziej domowy z możliwych, czyli piżama). Dzieci przebywające w świetlicy mogły dodatkowo skorzystać z kącika relaksacyjnego i wypocząć pod cieplutkimi kocami:)

            Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.

        • CZYTAM Z KLASĄ
          • CZYTAM Z KLASĄ

          • Uczniowie klasy 3a zrealizowali II Moduł „Naukowy zawrót głowy”projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki. W ramach tego działania dzieci czytały lekturę pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Agnieszki Frączek. Po jej przeczytaniu uzupełnili w Lekturniku strony związane z lekturką. Dowiedziały się, jak Julian Tuwim został poetą. Obejrzały prezentację o Julianie Tuwimie. Poznały jego dzieciństwo oraz historię życia.Wiedzą, jak ważną rolę odgrywają w życiu poeci i pisarze.Uczniowie znają proces powstawania książki.Wspólnie przypomnieli sobie wiersze i bajki dla dzieci, które napisał. Do lekturowych pudełek trafiły rozmaite przedmioty, kojarzące się z wybrykami małego Julka. Uczniowie zwiedzili interaktywne miasto zawodów.Z ogromną radością spróbowali swoich sił jako ilustratorzy lektury. Jeden z uczniów wcielił się w postać Juliana Tuwima i odpowiadał na zadawane przez pozostałych uczniów pytania.

            Realizacja zadań przyniosła dzieciom dużo dobrej zabawy i uśmiechu.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł.

          • Fotorelacja z "Dnia bez plecaka"

          • Co mają ze sobą wspólnego Włóczykij, poduszka, wiadro, lodówka turystyczna i taczka? Odpowiedzi szukaj na zdjęciach.

            Gratulujemy wielkiej pomysłowości naszym uczniom:) Zabawa bardzo spodobała się małym i dużym, z pewnością stanie się cykliczna.

        • Zbiórka dla Ukraińców
          • Zbiórka dla Ukraińców

          • Krótkie podsumowanie naszej zbiórki.
            Zebraliśmy bardzo dużo żywności, chemi, ubrań, artykułów niemowlęcych, zabawek etc.

            Zawieźliśmy już ponad 30 kartonów z darami do potrzebujących rodzin. Pomagamy również Ukraińcom, którzy zatrzymali się w naszej gminie dzięki współpracy z Dyrektorem CKiR w Kobylance.

            To dopiero początek pomocy.

            Teraz dostaliśmy sygnał o bardzo tragicznej sytuacji dzieci przywiezionych z Domu Dziecka, oczywiście pomożemy jak najlepiej. Zbiórkę ogłosimy na Naszym Facebooku Szkolnym oraz na Facebooku Naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. 

          • Wycieczka klasy VI

          • Dnia 01.03.2022 roku klasa VI odwiedziła Stargardzkie Centrum Nauki Filary.

            Uczniom bardzo się spodobały najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.