• Aktualności 2021/22

Wiosenne Czytanie

W maju 2022 r. przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej – polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki, twórczyni literatury dziecięcej. Sejm RP podjął uchwałę w tej sprawie i zdecydował o uhonorowaniu m.in. jej osoby, gdyż miała niepodważalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej. W ramach uczczenia tego wydarzenia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod nazwą Wiosenne czytanie. W czytelniczych zmaganiach w kategorii dzieci 0-9 lat wzięło udział dziewięcioro uczniów. Uczestnicy konkursu musieli zaprezentować wybrany przez siebie tekst poetycki lub prozatorski (fragment utworu lub cały utwór).
              Bezapelacyjnie, reprezentanci klasy IIIb – Lena Macała, Nina Olszewska i Dominik Nadolski okazali się najlepsi. To im zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe, zakupione z funduszu Komitetu Rodzicielskiego. Zwycięskie nagranie publikujemy.

Nauczycielki biblioteki

• 05.05.2022
            • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - wsparcie finansowe dla biblioteki szkolnej.<br />

Wiosenne Czytanie

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka pozyslała 12 tyś ze środków zewnętrznych na zakup ksiązek oraz organizację akcji czytelniczych rozwijających zainteresowanie książką.

• 02.05.2022 r.
            • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.

Wiosenne Czytanie

Dla Pierwszaków  nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Przyszli czytelnicy  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy.

• 20.04.2022
            • Wiosenne czytanie.

Wiosenne Czytanie

W konkursie WIOSENNE CZYTANIE  może wziąć udział każdy uczeń.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 29 kwietnia 2022 r..

REGULAMIN - WIOSENNE CZYTANIE .pdf

ZACHĘCAMY SERDECZNIE!

• 1.03.2021
            • Kiermasz

Wiosenne Czytanie

Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za aktywny udział w szkolnym kiermaszu książek. Mamy nadzieję, że zakupione przez Was książki były ciekawą lekturą, pomogły miło spędzić czas lub zdobyć nowe wiadomości. Za pieniądze otrzymane w ramach rabatu zostały zakupione kolejne pozycje serii o Kocurku. O swojego ulubionego bohatera czesto dopytywali najmłodsi czytelnicy. Zabawny Kocurek oraz Tytus z przyjaciółmi czakają już w bibliotece szkolnej, do której zapraszamy wszystkich uczniów! Postaramy sie, jak tylko będzie to możliwe, zakupić książki także dla czytelników starszych klas.

Nauczyciele bibliotekarze: Jolanta Marciniak, Krystyna Rybarczyk