• Regulamin biblioteki

• REGULAMIN BIBLIOTEKI

Zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej

1. Biblioteka szkolna jest czynna codziennie. Godziny pracy biblioteki znajdują się przy wejściu do biblioteki oraz na stronie internetowej szkoły, w zakładce: biblioteka szkolna.
          2. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie i pracownicy szkoły.
          3. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:·
          • wypożyczając  książki do domu
          • na miejscu, w czasie przerw i lekcji, w godzinach pracy biblioteki.
          1. W bibliotece zachowujemy się cicho, nie jemy posiłków, nie pijemy napojów i nie używamy telefonów komórkowych.
          2. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki, w tym tylko jedną lekturę obowiązkową
          3. Maksymalny czas wypożyczenia:
          • książki, która nie jest lekturą szkolną - 2 tygodnie
          • lektury szkolnej – 1 miesiąc
          1. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przesunięcie zwrotu.
          2. Uczeń przygotowujący się do konkursów  ma prawo do wypożyczenia większej ilości książek jednorazowo.
          3. Należy dbać o książki , chronić je przed zniszczeniem i zagubieniem. Zauważone przy wypożyczeniu uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.
          4. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki należy ją odkupić, bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości po uzgodnieniu z bibliotekarzem.
          5. Pod koniec roku szkolnego książki powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie.
          6. W przypadku zmiany lub ukończenia  szkoły, uczeń zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką szkolną.
          7. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki zostaną wpisane pozytywne uwagi do dziennika ,  mogą być  też przyznawane nagrody na koniec roku szkolnego.