• Aktualności 2023/24

          • Biblioteka szkolna ogłasza:

            Całoroczny konkurs czytelniczo-fotograficzny

            „Jesteśmy bohaterami lektur”

            Czytaj, projektuj, planuj, zorganizuj sesję zdjęciową!!!

            Zasady konkursu:

            • Konkurs trwa cały rok szkolny- do końca maja.

            • W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły.

            • Autorem prac może być jeden uczeń lub zespół 2-3 uczniów.

            • Konkurs polega na zrobieniu 2 fotografii, na których przedstawiona zostanie scena z wybranej lektury szkolnej, a w postacie bohaterów wcieli się uczeń/uczniowie.

            • Prace powinny zostać opisane (tył fotografii):

                 ✓ Imię i nazwisko autora/autorów

                 ✓ Klasa

                 ✓ Tytuł i autor lektury

                  ✓ Krótki opis – co przedstawia fotografia.

            • Oceny prac dokona komisja- nauczyciele języka polskiego.

            • Najciekawsze , najbardziej twórcze prace zostaną nagrodzone.

            Wybierzcie scenę z przeczytanej lektury.

            Zaplanujcie:

            1. Gdzie rozgrywa się scena - wykorzystajcie otoczenie (pokój, podwórko, las, plażę, drogę),np. w czasie ferii zimowych możecie przygotować scenę z „Opowieści z Narnii”, plaża, ogród, las może stać się tłem do przedstawienia sceny z lektury „W pustyni i w puszczy”, szafa- wejściem do Narnii, a góra- drogą mitologicznego Syzyfa.

            2. Którymi staniecie się bohaterami - Stasiem i Nel, Małym Księciem, a może Mikołajkiem. Zaproście do fotografii Waszych bliskich, rodzeństwo, rodziców- jeśli scena wymaga obecności wielu postaci, a może będzie Wam potrzebny zwierzęcy bohater?

            3. Jakie rekwizyty będą Wam potrzebne - mogą być gotowe lub zrobione przez Was, np. możecie wykonać z pudełka katarynkę

            4. Jakie kostiumy będą Wam potrzebne - np. spodenki dla Mikołajka, suknia dla Białej Czarownicy

            Zróbcie zdjęcia , wydrukujcie je i przynieście do biblioteki szkolnej - do końca maja.

            Życzymy ciekawych pomysłów i czekamy na Wasze prace!

          • Podziękowanie!

          • Serdecznie dziękujemy firmie Galan Logistics Sp. z o.o. z Kobylanki. za udzielone wsparcie finansowe. Dzięki niemu do biblioteki szkolnej zakupiliśmy 47 egzemplarzy książek.[more]
            Na uczniów klas młodszych czekają m.in. kolejne tytuły opowiadań o zwierzątkach serii „Zaopiekuj się mną”, przygód Emi, Biura Detektywistycznego Lassego i Mai oraz kolejne części „Domku na drzewie”. Zakupiliśmy także książki o znanych sportowcach, części Sagi Stonesword z bohaterami Minecraft oraz Explorer Academy - zabawne i pełne zwrotów akcji opowieści o chłopcu , który rozpoczyna naukę w prestiżowej Akademii Odkrywców. Jego przygody z pewnością zachwycą i zachęcą do zagłębienia się w naszą rzeczywistość i odkrycia czegoś niezwykłego. Oczywiście na wszystkich czekają najnowsze części ulubionego „Dziennika Cwaniaczka”. Zachęcamy do poznania Harper Drew, bohaterki, która jest uważana za godną następczynię Cwaniaczka. Mamy nadzieję, że starszym uczniom spodobają się książki: „11 papierowych serc”, „Mój kumpel jest dziewczyną” czy poruszające trudniejsze tematy: „Gwiazd naszych wina”, „Trzy kroki od siebie”.
            Najważniejszą sprawą jest jednak zainteresowanie dzieci zakupionymi książkami. To dowód na to, że cała kwota darowizny została dobrze wykorzystana.
            Zapraszamy do biblioteki!

          • Kiermasz książek.

          • Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za udział w kiermaszu książek przesłanych do szkoły przez Księgarnię Tuliszków. W ramach rabatu naliczonego od wartości sprzedanych tytułów zakupiliśmy książki, które powiększą księgozbiór naszej biblioteki. 

            Życzymy miłej lektury

          • Pasowanie na czytelnika

          • W listopadzie uczniowie klasy 1a i 1b gościli w bibliotece szkolnej. Dowiedzieli się, jakie czekają tu na nich książki, złożyli też ślubowanie, że będą o nie dbać i często przychodzić do biblioteki, aby się z nimi spotkać. Sprawnie wykonali zadanie, czyli ułożyli przedstawioną na obrazkach drogę, jaką pokonuje książka od autora do czytelnika. Poznali także różne wydania lektury „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, od ogromnej księgi z ilustracjami aż po miniaturowe wydanie mieszczące się w dłoni. Następnie zostali pasowani na czytelników naszej, szkolnej biblioteki, otrzymali dyplomy opatrzone prawdziwą pieczęcią, zakładki do książek oraz pięknie ilustrowaną książkę Justyny Bednarek pt.”Wnuczka antykwariusza” ufundowaną przez Instytut Książki.

            Gratulujemy i życzymy wielu wrażeń podczas czytania!