• Szkolny finał WOŚP

• 1330 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

od uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylance!

Uczniowie naszej szkoły tłumnie wzięli udział w loterii fantowej zorganizowanej przez samorząd uczniowski. Wielu udowodniło, że doskonale rozumie potrzebę pomagania. Brawo dla wszystkich biorących udział w zabawie. Jesteście wielcy! Pieniążki zostały przekazane na niedzielny finał.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy - uczniom, rodzicom, nauczycielom.

Podziękowaniem niech będzie również przywołanie słów Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Dzisiejszy piątek był również "DNIEM BEZ PLECAKA". Uczniowie jak zwykle wykazali się kreatywnością i przyszli do szkoły z przeróżnymi "nieplecakami". Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

• Czekoladowy Autobus

• 24 stycznia na parkingu szkolnym zatrzymał się nietypowy, bo Czekoladowy Autobus, który zaprosił dzieci z klas I-III do słodkiej czekoladowej przygody. Na początek dzieci zostały ubrane w specjalne cukiernicze czapeczki i fartuszki. Następnie zapoznane zostały z historią czekolady i dowiedziały się, jak się produkuje ten przysmak. Zmysłem zapachu i smaku dzieciaki odkrywały tajemnice tego smakołyku. Uczyły się jak odróżnić wyrób czekoladopodobny od prawdziwej czekolady. Kolejnym punktem, chyba najbardziej wyczekiwanym, była degustacja trzech rodzajów czekolady. Następnie dzieci z zaciekawieniem samodzielnie tworzyły swoją małą czekoladkę w wybranym przez siebie kształcie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali wykonane w trakcie zajęć czekoladki zapakowane w kartoniku, a także dyplom „Mistrza Czekolady”.

• Wyniki rejonowych eliminacji konkursów kuratoryjnych

• W listopadzie 2022 r. odbywały się rejonowe eliminacje przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Miło nam poinformować, że 4 uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego z 3 przedmiotów.

Język polski: Pola Karpińska i Zofia Rybarczyk;

Język angielski: Waśko Kornelia;

Biologia: Waśko Kornelia i Różański Bartosz.

Gratulujemy!!!