• "Tyle pokus dookoła" - warsztaty dla klasy ósmej

• W ostatnim czasie nasi ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Collegium Medyczne Medica. Z młodzieżą rozmawiał ratownik medyczny pan Konrad Konwiński.

Zajęcia rozpoczęły się wykładem połączonym z dyskusją dotyczącą używek występujących wśród młodzieży np. dopalaczy, e-papierosów, narkotyków, alkoholu. Miały one na celu zobrazowanie młodzieży faktycznych problemów oraz zagrożeń związanych z przyjmowaniem używek. Ukazano mechanizmy, które powodują, że młodzi ludzie wchodzą w świat uzależnień.

Dziękujemy za wartościową lekcję.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał materiały informacyjne dotyczące oferty edukacyjnej na nawy rok szkolny oraz gadżety z logo Medica.🙂

• Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez samorząd uczniowski

• Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Postaci z Bajek ogłosił konkurs na nagranie filmu, w którym uczniowie naszej szkoły mieli wcielić się w rolę dowolnej postaci z bajek. Efekty działań młodych filmowców przerosły oczekiwania organizatorów. Uczniowie wykazali się wysokimi zdolnościami aktorskimi oraz kreatywnością równą światowym twórcom filmowym. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu, zachęcamy do podejmowania takich inicjatyw w przyszłości.

Po burzliwych naradach jury ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce - Julia Cieślicka, Maria Komar i Antonina Kucza (z gościnnym udziałem Alka) z klasy IB

II miejsce - Zuzanna Orzińska z klasy IVB

III miejsce - Karol Kryśków z klasy IA

wyróżnienie - Aleksander Smoter z klasy "0"

• BohaterON w Naszej szkole

• Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zaangażowali się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii XX wieku. Dzieci i młodzież słuchały opowiadań, oglądały opowieści, tworzyły prace projektowe, wysyłały pozdrowienia i podziękowania do powstańców, umieszczały swoje wpisy na wirtualnej mapie pamięci.

Zaangażowanie dużych i małych świadczy o tym, że dla uczniów naszej szkoły historia ma duże znaczenie. I, mimo że żyją w XXI wieku, umieją się nad nią pochylić oraz docenić poświęcenie poprzednich pokoleń.

• Akademia Młodego Lidera - Zarządzanie czasem

• Program Akademia Młodego Lidera to pakiet bezpłatnych szkoleń w formie warsztatów, dla młodzieży szkół podstawowych (klasy 7-8) organizowanych przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie. Udział w takich formach zajęć ma pomagać w poszerzaniu wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwoju zainteresowań młodych ludzi, którzy znajdują się na początku swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie klas siódmych i ósmej naszej szkoły, dzięki uprzejmości Pani dr Magdaleny Lazarek - Janowskiej Dziekan Wydziału w Świnoujściu  Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, wzięli udział w warsztatach "Zarządzanie czasem".

W ramach przeprowadzonych zajęć młodzież miała okazję poćwiczyć umiejętności podejmowania decyzji w zespole przy akceptacji opinii innych członków grupy, realizacji planu i rozdzielania zadań, nauczyli się efektywnie współdziałać oraz wykorzystywać zespół do tworzenia nowych rozwiązań problemów. Ponadto mieli okazję zapoznać się z ciekawą grą strategiczną „Pożeracz czasu”

• Strażacki Konkurs Plastyczny – eliminacje gminne 2023/2024  Gmina Kobylanka
          • Strażacki Konkurs Plastyczny – eliminacje gminne 2023/2024 Gmina Kobylanka

• W dniu 11 stycznia 2024 r. w Urzędzie Gminy w Kobylance odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Strażackiego Konkursu Plastycznego – eliminacje gminne 2023/2024. Zainteresowanie konkursem było duże. Przedstawiciele Straży Pożarnej wraz z Panią Wójt Julitą Pilecką wręczyli nagrody nie tylko laureatom, ale wszystkim uczestnikom konkursu. Dzieci zostały wspaniale ugoszczone.

Z naszej szkoły w konkursie udział wzięły:

1. Klasa I b – Jagoda FUKSA
            2. Klasa III a – Maria CIEŚLICKA
            3. Klasa III a – Jan PIETRUSZKA
            4. Klasa III a – Emilia ŻOCHOWSKA
            5. Klasa III b – Dominik TOMCZYK

Pierwsze miejsce w kategorii klasy 1-4 szkół podstawowych zajęła Emila Żochowska

Serdecznie gratulujemy!