• Dyskoteka andrzejkowa

• ANDRZEJKI 2019

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza koleżanki i kolegów z klas IV  - VII na dyskotekę andrzejkową pod nazwą „Wieczór pełen magii”

Impreza odbędzie się 27 listopada 2019 roku (środa[*]) w holu naszej szkoły w godz. 1700 – 1900

W programie:

- wróżby andrzejkowe,

- konkursy z nagrodami,

- tańce.

Każda klasa wpłaca po 30 zł do skarbnika SU – Zofii Rybarczyk (z pieniędzy klasowych), które będą przeznaczone na poczęstunek. Nie przynosimy poczęstunku we własnym zakresie.

[*] Uczestnicy dyskoteki andrzejkowej zwolnieni będą następnego dnia (czwartek) z konieczności odrabiania zadań domowych oraz nie będą pytani w czasie lekcji.

• Tydzień Tolerancji

• 16 listopada obchodzony jest

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W związku z tym w naszej szkole w dniach 25 – 29 listopada będziemy świętować „Tydzień Tolerancji”:

1. Przychodź w tych dniach do szkoły ubrany w kolor różowy (jest on symbolem współczucia, miłości, serdeczności. Usuwa troski, stres, negatywne zapatrywania i zastępuje je miłością. Sprzyja tolerancji i poznaniu.). Dla osób, które nie posiadają w swej garderobie koloru różowego przewidziane są różowe kokardki.
            2. W poniedziałek 25 listopada odbędzie się przedstawienie dotyczące tolerancji. Wówczas zostaną wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym dla klas młodszych pn. „Tolerancja niszczy bariery, łączy ludzi”, a także na znak wzajemnej tolerancji wspólnie zatańczymy „taniec czekolady”.
            3. W ciągu tygodnia każda ze starszych klas w czasie lekcji wychowawczej będzie podejmowała tematykę dotycząca tolerancji oraz oglądała prezentację multimedialną autorstwa uczniów klas starszych.
          • Szlachetna Paczka

• Od dnia 12.11.2019 do 04.12.2019 ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki w naszej szkole.

Zbieramy chemię (proszki do prania, płyny do płukania, płyny czyszczące, żele pod prysznic, pasty do zębów, kremy do ciała i twarzy) oraz żywność o długim terminie przydatności (herbata, kawa, ryż, kasza, mąka, cukier, dżemy, pasztety, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, dania INSTANT, kisiele, budynie, słodycze). Wszystkie dary prosimy przynosić do świelitcy szkolnej.

• Rocznica odzyskania niepodległości

• 11 listopada to data ważna dla każdego Polaka. Wspominamy wówczas wszystkich, którzy swym bohaterstwem przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Uczniowie naszej szkoły 8 listopada świętowali 101. rocznicę tego wydarzenia. W czasie uroczystego apelu społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu, włączając się w ten sposób w ministerialną akcję "#Szkoła do hymnu". Uczniowie klas VIA i IA zabrali pozostałych na historyczną wycieczkę, w czasie której opowiedzieli o wielkich Polakach i ich czynach. Dzięki zrozumieniu przeszłości jeszcze bardziej cieszymy się, że żyjemy w wolnym i niepodległym kraju.

• Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Dnia 31 pażdziernika do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyła klasa  Ia.

Był to wyjątkowy  dzień,podczas którego odbyło się pasowanie na czytelnika.

Uroczystość rozpoczęła się od zapoznania z regulaminem biblioteki szkolnej i zasadami wypożyczania książek.

Zanim najmłodsi uczniowie zostali prawowitymi czytelnikami,odgadywali bajkowe zagadki.

Okazali się doskonałymi znawcami popularnych baśni i bajek.

Dowiedzieli się także jak należy dbać o książki.

Po wprowadzeniu w magiczny świat książek przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,że zawsze będą szanowali książki jak najleszego przyjaciela i zobowiązali się być wzorowymi czytelnikami.

Następnie Pani wicedyrektor Joanna Pszczółkowska dokonała pasowania na czytelnika każdego z uczniów.

Dyplom,ktory otrzymali na pamiątkę,będzie przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali upominki w postaci pięknie ilustrowanego słownika ortograficznego.

Był też słodki poczęstunek.

Pasowanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej,wypożyczanie książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Gratuluję i życzę wielu przygód z książką

Joanna Cieplucha