• Wycieczki najstarszych klas

• W ostatnim czasie uczniowie klas ósmych i siódmych wybrali się na kilkudniowe wycieczki - starsi zwiedzali Kraków i okolice, młodsi integrowali się nad morzem. Zarówno jedni, jak i drudzy świetnie się bawili, wiele zobaczyli, miło spędzili ze sobą czas. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą galerią.

• Dzień Europy

• 9 maja świętujemy Dzień Europy. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji uczestniczyli w różnych zajęciach przybliżających tematykę europejską. Młodsi poznawali symbole unijne, zwyczaje i tradycje poszczególnych krajów, starsi rozmawiali o wartościach unijnych i korzyściach płynących z członkowstawa Polski w Unii Europejskiej. Gościliśmy również w tym dniu panie ze szczecińskiego EUROPE DIRECT, które przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia dla klas siódmych. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki w stacjach zadaniowych. Musieli wyszukiwać "fake newsy" dotyczące Europy, odszukiwać informacji na temat proekologicznej działalności UE, opowiadać o wartościach unijnych bez użycia zakazanych słów etc. Każdy otrzymał pamiątkową mapę oraz długopis, a najbardziej zaangażowani zostali nagrodzeni upominkami:) Nauka przez zabawę sprawdziła się w stu procentach:)

• Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Majowe Święta | Instytut Głuchoniemych

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję w wyjątkowy sposób świętować kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli udział w koncercie patriotycznych, gdzie poza wysłuchaniem tradycyjnych polskich melodii, poznali informacje o okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Dodatkowo przypomniano uczniom charakter Święta Pracy oraz Dnia Flagi. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Dziękujemy przybyłym gościom za ciekawą lekcję patriotyzmu.

• Łąka kwietna

• W ostatnich dnia na terenie przyszkolnym powstały dwie łąki kwietne. Uczniowie z samorządu wspierani przez dzieci przebywające w świetlicy przygotowali teren oraz rozsiali nasiona barwnych kwitnących roślin i traw. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom lada moment powstanie dom dla wielu pożytecznych zwierząt i istny raj dla zapylaczy. Czekamy na efekty:)