• Wycieczki najstarszych klas

          • W ostatnim czasie uczniowie klas ósmych i siódmych wybrali się na kilkudniowe wycieczki - starsi zwiedzali Kraków i okolice, młodsi integrowali się nad morzem. Zarówno jedni, jak i drudzy świetnie się bawili, wiele zobaczyli, miło spędzili ze sobą czas. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą galerią.

          • Dzień Europy

          • 9 maja świętujemy Dzień Europy. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji uczestniczyli w różnych zajęciach przybliżających tematykę europejską. Młodsi poznawali symbole unijne, zwyczaje i tradycje poszczególnych krajów, starsi rozmawiali o wartościach unijnych i korzyściach płynących z członkowstawa Polski w Unii Europejskiej. Gościliśmy również w tym dniu panie ze szczecińskiego EUROPE DIRECT, które przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia dla klas siódmych. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki w stacjach zadaniowych. Musieli wyszukiwać "fake newsy" dotyczące Europy, odszukiwać informacji na temat proekologicznej działalności UE, opowiadać o wartościach unijnych bez użycia zakazanych słów etc. Każdy otrzymał pamiątkową mapę oraz długopis, a najbardziej zaangażowani zostali nagrodzeni upominkami:) Nauka przez zabawę sprawdziła się w stu procentach:)

          • Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Majowe Święta | Instytut Głuchoniemych

            Uczniowie naszej szkoły mieli okazję w wyjątkowy sposób świętować kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli udział w koncercie patriotycznych, gdzie poza wysłuchaniem tradycyjnych polskich melodii, poznali informacje o okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Dodatkowo przypomniano uczniom charakter Święta Pracy oraz Dnia Flagi. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Dziękujemy przybyłym gościom za ciekawą lekcję patriotyzmu.

          • Łąka kwietna

          • W ostatnich dnia na terenie przyszkolnym powstały dwie łąki kwietne. Uczniowie z samorządu wspierani przez dzieci przebywające w świetlicy przygotowali teren oraz rozsiali nasiona barwnych kwitnących roślin i traw. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom lada moment powstanie dom dla wielu pożytecznych zwierząt i istny raj dla zapylaczy. Czekamy na efekty:)

             

          • Lekcja muzealna w naszej szkole

          • Uczniowie klas ósmych zaprosili do siebie pracownika stargardzkiego muzeum na lekcję dotyczącą codzienności PRL - u w Stargardzie. Przyjechał do nich pan Przemek, który przwiózł ze sobą wiele eksponatów, tworząc tym samym namiastkę muzeum w sali lekcyjnej. Jeżeli ktoś myśli, że wiało nudą, to jest w wielkim błędzie! Uczniowie w przyjemnej atmosferze mogli poznać relikty minionej epoki - patrzono, dotykano, wąchano, słuchano. Ósmoklasiści rozwiązywali test wiedzy dotyczący PRL - u (wszyscy zdali), poznawali kreskówki, gry, ówczesne "Netflixy", "Tidale", przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Dla zwolenników mody nie zabrakło katalogu prezentującego wyroby staragrdzkiego "Lukspolu". Na zakończenie każdy mógł zagrać w kultową grę omawianej epoki - tzw. "kulki".

          • Dzień Czekolady - relacja.

          • 12 kwietnia uczniowie naszej szkoły celebrowali Dzień Czekolady. Ubrani w kolory królowej słodyczy rozwiązywali "czekoladowe łamigłówki", oglądali archiwalne nagrania z obchodów Dnia Czekolady oraz zajadali pyszne czekoladowe słodkości (oczywiście z umiarem). Nie zabrakło pogadanek o pozytywnym wpływie czekolady na nasz organizm. Uczniowie działający w samorządzie przybliżyli pozostałym krótką historię czekolady, a także zaprezentowali "czekoladową" poezję. Z wielkim zaangażowaniem cała społeczność uczniowska zatańczyła słynny już w naszej szkole "taniec czekolady". Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszej imprezy.

          • Siódmoklasiści nad Miedwiem

          • Uczniowie klas siódmych w przedświąteczną środę udali się na pieszą wycieczkę nad Miedwie. Pogoda nie rozpieszczała, ale udało się w pełni wykorzystać czas poza murami szkoły. Siódmoklasiści podzieleni na grupy rozwiązywali emocjonujący escape room z wiedzy ogólnej, a następnie skupili się na przyswajaniu informacji o jeziorze Miedwie. Najbardziej zaangażowani wrócili z wyprawy z piątkami z chemii:) Zakończeniem miłego dnia był deser w jednej z przyjeziornych restauracji:)

          • Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w akcję "Żonkil" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim oddajemy cześć jego bohaterom. Na lekcjach historii uczniowie w najbliższym czasie będą pracować z materiałami mającymi na celu przybliżenie wydarzeń sprzed siedemdziesięciu dziewięciu lat.

          • Samorząd uczniowski dogoniony przez ducha czasu

          • Uczniowie działający w samorządzie uczniowskim informują, że powstał instagramowy profil: su_kobylanka

            Zachęcamy do obserwowania i śledzenia informacji dotyczących działalności samorządu.

            Jednocześnie przypominamy, że działa skrzynka mailowa: su@kobylanka.edu.pl

            Możecie do nas pisać, prezentując własne pomysły na uatrakcyjnienie działalności samorządu.